המלצות

כרגע לא עולה לי מילה טובה יותר, כי זו לא חוות דעת, זה משהו עמוק יותר ….בכל אופו הנה הן….זה מתחיל כאן:

flower bud

5.2017
"יעל,
ליווית אותי בתקופה מאוד לא-פשוטה בחיי, התקופה בה ניסיתי להיכנס להריון, תקופה ממושכת של נסיונות וכשלונות שלוו בבכי, כאב, דאגה, קינאה, כעס, בדידות … תקופה שהסתיימה בטוב כשנולדה בתי.
אינני יודעת איך הייתי עוברת את התקופה הזאת מבלי שהיה לי מקום לדבר את כל הכאב שהיה בי.
זה שידעתי שאת שם בשבילי, ומוכנה ויכולה להקשיב ולהכיל את כל מה שהיה לי להגיד נתן לי את הכוח להמשיך בנסיונות, להחליף רופא, ללכת להתנסות בדברים שלא הייתי מתנסה בהם באופן רגיל (יוגה נשית, דיקור סיני אצל מדקרת בצפון, לכתוב על דף מה שמציק לי, לעשות דברים רק כי הם עושים לי כיף, להיות ב-“כאן ועכשיו“, “העבודה“, ועוד … )
בכל פעם שחשבתי לנסות דברים חדשים הייתי חשה דאגה ופחד מה שיקרה בסיטואציות האלה, אז הייתי אומרת לעצמי בחיוך “טוב, אם אתקל בבעיה, יש בריסקר“, וחשתי הקלה גדולה. כשידעתי שיש מקום שבו אוכל לדבר על מה שמציק לי ויקשיבו לי ויידעו להכיל אותי ולפעמים גם לעזור לי בפתרון.
אז,

על ההקשבה
ההכלה
האיכפתיות
המסירות
התרגילים, התובנות והרעיונות שלך שהביאו אותי להסתכל על מה שמציק לי מנק' מבט אחרת, ואפילו בחיוך בסופו של דבר (:
הגמישות בזמנים ובמיקום
על כל זה רוצה להגיד תודה !!
מאחלת לנו המשך מפגשים והתמודדות מוצלחת עם מה שהחיים יזמנו (:
מאחלת לך להמשיך להנות ולצמוח ב – NVC ולהצמיח אחרים. באהבה רבה" (ט.מ- שם שמור)

 

"לפני כמעט שנה התוודעתי ליעל דרך מכרה משותפת, אשת מקצוע בתחום התקשורת המקרבת, שהמליצה על יעל בחום רב. הגעתי ליעל עם בן זוגי וזו הייתה ממש "אהבה ממבט ראשון" מבחינתי 🙂. יעל היא מאנשי המקצוע הנדירים שבורכו במנות גדושות גם של ידע וגם של אנושיות. תהליך הליווי הזוגי שעברנו איתה היה מרגש ומשמעותי מאד ועזר לנו לבסס את הקשר בינינו על יסודות בריאים ומקרבים.
לאחר מכן הצטרפתי למפגשים הקבוצתיים שיעל מקיימת אחת לשבועיים (קבוצת תרגול NVC) וגם שם הרגשתי את אותה נוכחות בטוחה ומיטיבה שיעל מביאה עמה כאשת מקצוע.
יעל, תודה על כל מה שלמדתי ממך ולא רק על מה, אלא גם על ה"איך" :-)" 

באהבה, עדי קייזר – רמת גן

 

17.5.17

"לפני כחודשיים יצרתי קשר עם יעל כדי לתאם סשן בתקשורת מקרבת. לעולם לא נחשפתי לשיטה קודם,אבל משום מה השם קרץ לי (אולי בגלל שהבן שלי מתחיל להיכנס לגלים של גיל ההתבגרות ונושא התקשורת הוא רגיש כרגע) ולכן פניתי אליה.

החוויה שעברתי בסשן אחד (!) שהתקיים בסקייפ כשישבתי באוטו לפני שאני נכנסת לעבודה גרמה לי למהפך משמעותי שעברתי עם עצמי בשבועיים האחרונים. זה נתן לי כלי פשוט ומועיל ביותר להתנהל בסיטואציות רגשיות שעובד כמן קסם עם כל האנשים שאני פוגשת בחיי היומ-יום (ואני פוגשת הרבה 🙂). זה עובד כמו שרביט הקסם ממש. כמובן, זה משהו שצריך לתרגל ולזכור לעשות את זה, אבל כשעושים זה עובד תמיד!

אני אדם שעושה הרבה עבודה עצמית ובמהלך שנים צברתי הרבה כלים שימושיים להתנהלות מול עצמי ומול אנשים אחרים, אבל אני חושבת ששיטת התקשורת המקרבת זה משהו שהכי מדוייק וגורף מכל מה שלמדתי עד כה בשביל עצמי. מקווה להמשיך ולהתעמק בזה ואף אולי אשתמש בזה בהמשך בייעוצים שאני עושה.
יעל העבירה את הסשן באופן מקצועי ביותר ובעיקר, הייתה מאד קשובה, מבינה ומכילה. יעל, תודה רבה לך על זה! ממש הענקת לי מתנה מצויינת לכל החיים!

מומלץ מחום!"

נינה גופמן – חולון

 

7.5.17

"יעל יקרה,

בכל יום מחדש אני מגלה כמה תבונה היתה בדרך שבה לימדת אותי את שפת הג'ירף…
לימדת אותי בלי שהרגשתי שאני לומדת.
זה מאוד הזכיר לי סרט שצפיתי בו עשרות פעמים: "ילד הקראטה". בסרט נער צעיר שרוצה מאוד ללמוד קראטה כדי לדעת להתגונן. הוא פוגש זקן חביב שטוען שהוא מאסטר ומבטיח ללמד אותו את רזי אומנות הלחימה. הנער מגיע אל הזקן יום יום, במסירות, והזקן נותן לו רק "עבודות שחורות": לצבוע את הגדר, לשייף את המשטח. אחרי תקופה הנער מתמרמר ומטיח בזקן שהוא לא לימד אותו כלום והוא רק מעביד אותו בפרך – ואז הזקן מדגים לו את תנועות הלחימה שלמד אגב צביעת הגדר, שיוף המשטח וכיוצ"ב….
אז למה סיפרתי לך את זה ?
כי במהלך הפגישות שלנו לא הרגשתי למידה בצורה שהכרתי בעבר. זה לא היה קורס עיוני.
היו שיחות, מעניינות, מרתקות, הבאתי סיפורים שלי, שמעתי קצת סיפורים שלך והיה לי כיף, מעניין ונעים (בהחלט לא המקביל בסיפור הסרט "עבודות שחורות") – אבל לקח זמן עד ששמתי לב שאני שומעת גם מהסביבה הקרובה משפטים בג'ירפית… ואז קלטתי כמה למדתי !!!
ועכשיו כ"בייבי ג'ירף" מדופלמת (יש לי תעודה !) אנסה לדייק יותר:
התחלתי את הלימודים מתוסכלת, אובדת עצות, כועסת, פגועה, חסרת אונים (כמעט חסרת ישע …((: )
באמצעותך ובזכותך נענו הצרכים שלי לחיבור, הרמוניה, ביטוי עצמי, הקשבה, התייחסות, נראות… וואו נעזרתי לרגע ברשימה והבנתי שאני יכולה לכתוב כמעט את כולה…
מטבעי, אני מאוד טוטאלית בנתינה שלי – אם אני צריכה להכתיר כגולת הכותרת את הדבר בה' הידיעה שלמדתי ממך: זה להפנות את אוזני הג'ירף גם לעצמי… וואו. זה דבר מדהים.
בסיטואציה שהיתה (איך לא – עם הנכד שלי) לפני כמה ימים הרגשתי שהוא מצליח להטריף אותי. להוציא אותי מאיזון. שאין לי איך לצאת טוב מהעימות הזה… הבחנתי בזה מהר. ממש בהתחלה.
לחצתי על כפתור ה- PAUSE. התרחקתי פיזית. הלכתי לחדר אחר. כשחזרתי יכולתי להמשיך ממקום אחר. זה ענק !!!

אני שמחה שזכיתי להכיר אותך (מבחינתי – שליחתו של מרשל יקירנו), שאיפשרת לי ללמוד ג'ירפית ואני בטוחה שנמצא את הדרך להשאר בקשר (ולי – אולי אפילו לעלות לכתה א'..)."

ישע ספקטור – כפר סבא