נרפאים בקשר

Mature couple talking to each other in sofa

אתחיל בגילוי נאות : אני לא בזוגיות כבר המון זמן – אך הייתי במשך 15 שנה, ומאז לא משהו ארוך, משמעותי ורציף. חשוב לי לומר את זה למען השקיפות והיושרה. ועם זאת אני כן עדה, כמלווה זוגות, למה ש"תקשורת מקרבת" – הגישה המופלאה שפיתח ד"ר מרשל רוזנברג, ואותה אני מלמדת שנים, יכולה לחולל ביו כל שני א.נשים – כולל זוגות.

אז זוגיות היא מסע משותף, הליכה יד ביד – בתוך החיים שהם מלאים באתגרים – בית, משפחה, ילדים, עבודה, כסף – וכל אחד ואחת מביא לתוך המסע הזה את סך כל מה שהוא והיא למדו על יחסים בחייהם, למידה מתוך החיים במשפחות המקור, ומאז. משפט ששמעתי פעם ואינני זוכרת את המקור שלו אומר:

"אנחנו נוצרים מתוך קשר, נפגעים בתוך קשר, ונרפאים בתוך קשר" .

אני מאמינה שזוגיות היא "ה" הזדמנות להירפא – אם היא מתוך כוונה ומודעות – להבין בחמלה עמוקה את האחר –

זוג שאני מלווה כבר כמעט שנתיים און אנד אוף אמר לי שכשהם מגיעים אליי הם מרגישים בטוחים לפתוח דברים שקשה להם אחד עם השני. יש משהו במרחב שאני מייצרת, בו כל אחד מהם זוכה לאמפתיה לרגשות ולצרכים שלו ושלה שעוזר להם להירגע וללב שלהם להיפתח אחד לשנייה, ולראות בחמלה אחד את השני. אפשר לומר שכמעט תמיד אחרי סשן כזה הם יוצאים מחובקים וקרובים אחד לשני – שונה לגמרי מכפי שנכנסו.

כולנו זקוקים לאמפתיה – שזו מילה גדולה ורחבה – יש האומרים שאמפתיה היא חמלה בפעולה, אך בשבילי זה אומר היכולת להיות אחד עם השני – עם מה שיש – עם הרגשות – עם הכאבים הלא מדוברים, עם כמיהות הלב, עם הצרכים שאינם מקבלים ביטוי … ובתוך זוגיות – הייתי אומרת שזה היכולת להיות שם ולהקשיב לבן בת הזוג בלי לקחת את מה שנאמר אישית – אתגר לא קטן!

זה מעשה מאוד עדין ועמוק, כמו אריגת אריג עדין…

ניתן ללמוד לעשות את זה – אנחנו יכולים/ות ללמוד את האמנות הזו.
לכן אני כאן – להדריך, להנחות וללוות את כל מי שיש לו קריאה לייצר שיח אחר בזוגיות, לצמוח בתוכה ולהעמיק את הקשר החשוב לכם כל כך.

מתוך פנייה אליי אני פותחת קורס בן שמונה מפגשים שבו אלמד את יסודות התקשורת המקרבת הטומנת בחובה את כל מה שכתבתי למעלה – מודעות, הקשבה, הבנה, חמלה ואמנות האמפתיה. זהו קורס מעשי. הוא נועד לייצר למידה והתנסות בגישה וביישום שלה בחיים, בעיקר בשדה הזוגי.
לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר – 0507480561 עוד פרטים באירוע
https://www.facebook.com/events/450008405516730/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s